Całe życie budowałem tradycyjnie, z belek i desek. W końcu znalazłem SIP-y. Nie mogę patrzeć jak ludzie udają że robią. W technologii na której pracowałem nie jestem w stanie policzy i podliczyć przerobów. Wszystko trwa i trwa a ludziom trzeba płacić duże pieniądze i to coraz większe.
Polska wschodnia
Produkujemy małe domki modułowe, na gotowo. Cały gotowy moduł powstaje w fabryce i potem jest transportowany na budowę. Firmę prowadzimy we dwoje, mamy spore doświadczenia korporacyjne, wiemy jak robić biznes. Zatrudniamy teraz ponad 40 osób i jesteśmy w fazie naprawdę szybkiego wzrostu. Używamy tylko sipów. Dlaczego? Bo jest szybko, wydajnie i policzalnie.
Centralna Polska
Całe życie budowałem w tzw szkielecie (budownictwo szkieletowe), czyli najbardziej popularnej w Polsce metodzie budowania domów drewnianych. Jednak w pewnym momencie przeszedłem na sipy. Teraz na SIPAch buduje szybko, wydajnie, policzalnie, ludzie nie mają już takiego pola do kombinowania na etapie montażu (chodzi o pracowników). Koniec z noszeniem desek z jednej gromady na drugą. Nie mam czasu już na deski i belki do skręcania. Potem te belki trzeba wypełnić wełną, obić płytą OSB, i tak dalej, to jest za duży nakład pracy. W SIP'ie mam to skumulowane w jednym produkcie.
Polska południowa
Na co dzień pracuje w Belgii, montuje wiatraki na morzu. Początkowo byłem zdecydowany na dom murowany. Miałem wrażenie. że on będzie taki to nie do ruszenia. No ale mój przyjaciel, który jest budowlańcem zaczął ze mną rozmawiać i pokazał mi tą technologię. Po pierwsze, dzisiaj to już ludzie coraz rzadziej myślą w kategoriach że jak dom to musi być na kilka pokoleń (no i dlatego murowany). Nie, dom jest dla mnie i na moje życie. Po drugi buduje się szybko. Po trzecie , SIPY to ciepła technologia. Mam też swoje doświadczenia z ludźmi, uważam, że większość jest na prawdę leniwa – a panel sip to prosta technologia, nie da się z tym ociągać.
Łotwa
Dowiedziałem się o SIPach na Facebooku. Przekonałem się do technologii, poszukałem w internetach i trafił do SIP Polska. Kluczowe argumenty dla mnie to szybkość i prędkość budowania. Dodatkowo dla mnie to termika i minimalizowanie mostków termicznych. SIPy mają większą wytrzymałość i nośność niż tradycyjne domy szkieletowe. W Norwegii robocizna jest droga, ludzię pomimo że bogaci, to szukają jednak dobrej ceny. SIP pozwala zaoszczędzić na robociźnie. Dla mnie to więc temat budowania domów całorocznych na SIPach. Drugi temat to domki do 35 m2. U nich też to funkcjonuje, takie domki nazywają się Hytki. Rynek duży i chłonny. Każdy Norweg chce, a nawet powinien mieć taką Hytkę, taka może to jest nawet nasza tradycja narodowa.
Norwegia
Po kolei. Całe życie robił stoiska targowe, jak mówi biznes dobry , kręcił się w jak powinien. Żona to architekt. Budownictwo modułowe to był jego konik od dawna. No ale nastał 2020, branża targowa popadła w tapapty. No i z dnia na dzień konieczność to wdrożenie koncpetu na budownictwo modułowe. Jak sam mówi zainteresowanie przerosło jego oczekiwania. Na przyszły rok ma już kilkanaście podpisanych umów. Dlaczego SIP ? Powód stały – szybko, efektywnie, dobra termika. Klienci chcą wygody, dobrego i dostępnego w normalnym terminie produktu. Dlatego zdecydował się na SIPa.
Polska
The office is open from 8:00 am to 6:00 pm, Monday to Friday.
Saturdays 10:00 - 14:00.